Mateřská škola Třebíč, Demlova ul., příspěvková organizace
Demlova 999/5
Třebíč 674 01

Naše motto: Šťastné děti a spokojení rodiče.

Jsme čtyřtřídní mateřská škola s kapacitou 100 dětí. Budova naší mateřské školy se nachází uprostřed sídliště Horka – Domky, stranou od všech frekventovaných silnic. Areál školy je obklopen rozlehlou, upravenou multifunkční zahradou, lemovanou vzrostlou zelení.

Filozofie naší školy:

Mateřská škola - místo společného setkání

Spolupráce s rodinou v rovině partnerství - využití vztahu rodičů - bývalých žáčků - ke škole.

Společné prožívání na základě citových zážitků.

Začít spolu a zdravě

Využití prvků projektů Začít spolu a Podpora zdraví v MŠ přizpůsobených konkrétním podmínkám a možnostem školy.

Bezpečným sociálním prostředím se společně snažíme usnadnit dítěti jeho další životní a vzdělávací cestu - rozvoj osobnosti, podpora tělesného rozvoje a zdraví, osobní spokojenosti a pohody, sebedůvěry, vzájemné důvěry, komunikace a spolupráce, duševní odolnosti a pohody všech zúčastněných.

Napomáháme dítěti v chápání okolního světa a motivujeme je k dalšímu poznávání a učení, učíme dítě žít ve společnosti ostatních a přibližujeme mu normy a hodnoty touto společností uznávané.

Vzdělávání je důsledně vázáno k individuálně různým potřebám a možnostem jednotlivých dětí, včetně vzdělávacích potřeb jak dětí nadaných, tak dětí se speciálními potřebami.

Hlavní cíle školy:

Osobnostně orientovaný rozvoj dítěte směřující k:

• Rozvíjení dítěte a jeho schopnosti učení.
  • Osvojení si základů hodnot, na nichž je založena naše společnost.
  • Získání osobní samostatnosti a schopnosti projevovat se jako samostatná osobnost působící na své okolí.

loader Načítám...